Dupa Evenimentele din 1989 Romania a avut presedinti pe:

  • Ion Iliescu – 22 dec. 1989 – 17 nov. 1996
  • Emil Constantinescu – 17 nov. 1996 – 10 dec. 2000
  • Ion Iliescu – 10 dec. 2000 – 20 dec. 2004
  • Traian Basescu – 21 dec. 2004 – 20 apr. 2007
  • Nicolae Vacaroiu – 20 apr. 2007 – 23 mai 2007
  • Traian Basescu – 23 mai 2007 – prezent

Deci: Iliescu, 10 ani, Constantinescu, 4 ani, Vacaroiu, 30 de zile, Basescu, 6 ani.

Cine e raspunzator de situatia actuala a Romaniei?

Rezultate

Loading ... Loading ...